Name of Event Host School/Location Levels
December
December 1 - Saturday
December 4 - Tuesday
December 5 - Wednesday
December 6 - Thursday
December 7 - Friday
December 8 - Saturday
December 10 - Monday
December 11 - Tuesday
JayHawk InvitationalVandercook Lake
OAA Conference MeetRochester
December 12 - Wednesday
LCAA Columbia Central 2018Columbia Central
MAC Crossover #1 2018Dakota HS
MAC Crossover #1 2018Warren Mott HS
MAC Crossover #2 2018Stevenson HS
MAC Crossover #4 2018Marine City HS
MAC Crossover #5 2018Warren Woods Tower HS
December 13 - Thursday
December 14 - Friday
December 15 - Saturday
December 17 - Monday
Holiday InviteGrandville
Ovid Elsie InviteOvid Elsie
December 18 - Tuesday
OK Gold/Green #1Zeeland East
December 19 - Wednesday
December 21 - Friday
Chiefs Christmas Classic 2018New Boston Huron HS
December 22 - Saturday
January
January 4 - Friday
January 5 - Saturday
January 9 - Wednesday
January 10 - Thursday
January 11 - Friday
January 12 - Saturday
January 14 - Monday
Big 8 ConferenceConcord
TK InviteThornapple Kellogg
January 16 - Wednesday
January 17 - Thursday
BCS #1 2019Parchment HS
GTC Jamboree #2Vassar
January 18 - Friday
January 19 - Saturday
January 21 - Monday
January 22 - Tuesday
Catholic League Championship 2019St Catherine of Siena HS
Jack Pine ConferenceHoughton Lake HS
Snowflake InvitationalWebberville
January 23 - Wednesday
BCS #2 2019Bridgman HS
BWAC MS Meet 2019Richmond HS
Evart Invitational 2019 #1Evart HS
Flint Metro League #2 2019Clio HS
Huron League #2 2019Airport HS
I-8 #2 2019Harper Creek HS
KLAA East #2TBA
KLAA West #2Howell
MAC Blue #2 2019Grosse Pointe South HS
MAC Gold #2 2019Clawson HS
MAC Red #2 2019Eisenhower HS
MAC Silver #2 2019New Haven HS
OK Black #2Muskegon
OK Blue Conference #2Spring Lake
OK Gold/Green #2Byron Center
OK Silver #3Wyoming Lee
OK White #2Cedar Springs
Tecumseh Invite 2019Tecumseh HS
January 24 - Thursday
January 25 - Friday
Adams Invitational 2019Rochester Adams HS
Bullock Creek InviteBullock Creek
Hamilton InviteHamilton
Middle School Mash UpNorth American Spirit
Northville Invitational 2019Northville HS
January 26 - Saturday
January 28 - Monday
January 29 - Tuesday
BCS #3 2019Berrien Springs HS
Mustang Cheer CorralSanford Meridian
January 30 - Wednesday
BWAC #3 2019North Branch HS
CAAC Red #2 2019St Johns HS
CAAC White #3 2019Portland HS
KLAA JV/Freshman ConferenceHartland
LCAA JamboreeBlissfield
OK Black #3Fruitport
OK Gold/Green #3Grand Rapid Christian
OK Silver #4Hopkins
TVC East #3 2019Swan Valley HS
TVC West 2019 #3St Charles HS
January 31 - Thursday
February
February 1 - Friday
February 2 - Saturday
February 4 - Monday
2019 Charlotte InviteCharlotte HS
700 Varsity InviteNorth American Spirit
Big 8 Conference #4Jonesville
SMAC CompetitionPortage Northern
February 5 - Tuesday
MAC White #3 2019Lake Shore HS
February 6 - Wednesday
BWAC #4 2019Armada HS
Downriver LeagueTrenton HS
Flint Metro League #3 2019Owosso HS
Huron League Finals 2019Huron HS
I-8 #3 2019Hastings HS
MAC Blue #3 2019Lamphere HS
MAC Red #3 2019Henry Ford II HS
MAC Silver #3 2019Port Huron Northern HS
Marion Invitational #2 2019Marion HS
OK Blue Conference #3West Catholic
OK Gold/Green #4Thornapple Kellogg
OK Silver FinalsGodwin Heights
OK White #3Northview
February 7 - Thursday
9th Annual Rock the House InvitationalBerrien Springs HS
GAC Conference Meet #4 2019Lake Fenton HS
MAC Gold #3 2019Grosse Pointe North HS
SEC Red #3 2019Bedford HS
SEC White #3 2019Pinckney HS
February 8 - Friday
February 9 - Saturday
February 11 - Monday
GL Open 2019Gull Lake HS
February 13 - Wednesday
February 15 - Friday
District 12.2Mona Shores
District 15.3Yale
District 18.3Comstock Park
District 19.4Gobles
District 2.1Wyandotte- Roosevelt
District 7.2Gull Lake
District 8.2Southgate Anderson
February 16 - Saturday
District 1.1Rockford
District 10.2Linden
District 11.2Mt Pleasant
District 13.3Otsego
District 14.3Onsted
District 16.3Chesaning
District 17.3Shepherd
District 20.4Jackson-Vandercook Lake
District 21.4Whitmore Lake
District 22.4Vassar
District 23.4Holton
District 24.4Brethren
District 3.1Warren Mott
District 4.1Stoney Creek
District 5.1Novi
District 6.1Lake Orion
District 9.2St Clair Shores - Lake Shore
February 23 - Saturday
March
March 1 - Friday
March 2 - Saturday